Головна Новини шоу-бізнесу CryBaby - п'ятдесят років на сцені!

CryBaby - п'ятдесят років на сцені!
Середа, 19 квітня 2017, 05:31

 

 

В сучасній музиці важко уявити фанк, блюз, рок, соул, та й гітарну музику в цілому, без використання ефекту «Wah-Wah». З того моменту, як була випущена перша педаль «Wah-Wah», пройшов не один десяток років. За цей час безліч брендів випустили свої версії Wah-педалі. Але й до сьогодні, більшість гітаристів в усьому світі визнають Cry Baby®, як найкращі педалі з еталонним звучанням. Давайте згадаємо, як народилася легендарна «Wah-Wah» Cry Baby®.

Все почалося в 1966 році. Компанія Thomas Organ доручила інженеру Бреду Планкетту розробити нову звукову схему. Під час тестування він виявив, що випадково створив те, що виходило за межі звичайного контролю тону. Планкет встановив інноваційну схему в корпус педалі управління гучності. Тоді він й уявити не міг, яку революцію CryBaby незабаром створить у музичному світі . Ця педаль потрапила на історичні треки Джимі Хендрікса і Еріка Клептона, її звучання справило глибокий вплив на наступні покоління гітаристів, таких як Стіві Рей Воган, Слеш та багатьох інших.

 

 

Музиканти і шанувальники музики були вражені виразними звуками Cry Baby Wah, але оригінальні педалі від Thomas Organ мали ряд технічних недоліків в комплектуючих і контролі звуку. В свою чергу, це призвело до змін у звучанні. Хендріксу довелося змінити аж шість педалей, перш ніж він знайшов пристрій з потрібним звучанням ефекту. У 1981 році компанія Thomas Organ вийшла з бізнесу, і виробництво Cry Baby припинилося. Це могло стати кінцем для Cry Baby.

Але на щастя, доля обернулася інакше. Уже в наступному році компанія Dunlop придбала бренд Cry Baby й надала йому нове життя, довівши його до якісно, нового рівня. Інженери Dunlop ретельно вивчили всі компоненти - потенціометри, перемикачі, котушки індуктивності та багато іншого. Їх зусилля досягли кульмінації коли світ побачив педаль GCB95 Cry Baby Standard Wah - високоякісний, наднадійний wah-ефект для нового покоління гітаристів.

 

 

Та новаторство й пошук нових ідей на цьому не завершився. Серія Cry Baby розширилася і тепер включає в себе ряд унікальних педалей з різними звуковими відтінками і функціональним різноманіттям: від простого Jimi Hendrix™ Wah з класичною схемою і автентичним звучанням - до надгнучкий Cry Baby 535Q Multi-Wah. Серед Wah-педалей 535Q відома як швейцарський армійський ніж, конструкція якої створювалась на численних відгуках легендарних музикантів, які ретельно вивчав генеральний директор компанії Джим Данлоп.

«У той час я вів переговори з артистами, - каже він, - 535Q стала результатом спільної роботи з багатьма музикантами, це спроба задовольнити всі їхні побажання та зауваження.» У педалі 535Q музикант може вибрати 6 різних частотних діапазонів, з можливістю корекції центральної (робочої частоти) та гучності, що дозволяє гнучко налаштувати звучання потрібне звучання.

 

 

А ось Cry Baby Clyde McCoy - натхненна самою першою педаллю ефектів Wah, вона відображає в собі більше як 30 років розробок серій Cry Baby. Це синтез нових, надійних технологічних рішень й автентичного звучання.

Далі компанія Dunlop приступила до випуску «підписних» педалей Cry Baby. Такі педалі допоможуть музикантам досягти особливого, «фірмового» звучання свого кумира у власних записах. Легендарні гітаристи, такі як Бадді Гай, Джо Бонамаса, Даймбек Даррелл й Едді Ван Хален тісно співпрацювали з Dunlop, аби створити іменну лінійку педалей Cry Baby, кожна з яких отримала власне, неповторне звучання. Остання розробка компанії - це John Petrucci Cry Baby Wah, створена спільно з Джоном Петруччі. Ця педаль дає всі можливості надточних налаштувань рекового wah-ефекту Cry Baby Rack Wah й водночас зберігє стандартний корпус педалі Cry Baby.

 

 

Наступним кроком для компанії стало створення нової, ергономічної серії педалей Cry Baby Mini. Ці педалі мають корпус в два рази менший, аніж класичні педалі Cry Baby, та при цьому, вони мають те ж звучання і функціонал. Cry Baby Mini Wah є фактичною копією педалі GCB95, зберігає те ж звучання, як і велика версія, але при цьому економить місце в педалборді. А Cry Baby Bass Mini Wah завоювала шалену популярність, одразу ж після її виходу на ринок, адже ця педаль отримала надкомпактний розмір, ідеально звучить на низьких частотах і має такий же функціонал як і у Cry Baby 105Q. Третьою педаллю в родині Cry Baby Mini стала Jimi Hendrix Cry Baby Mini Wah - мініатюрна копія оригінальної педалі від Thomas Organ. Педаль має динамічне, класичне звучання, як і перша педаль, яка була створена спеціально для Джимі Хендрікса.

Коли ви наступаєте на Cry Baby Wah, Ви голосно і чітко відчуваєте свободу самовираження. Кращі гітаристи світу, минулого і сьогодення, спиралися на неї з самого початку своєї кар`єри, щоб сформувати своє унікальне звучання. Тобі є, що сказати! Скажи це з Cry Baby!

 

Інформацію надала компанія «Акрополіс»

 
 

Офіційний каталог

Банер
Банер
Банер
ukraina.net.ua - каталог сайтів України