Головна Новини шоу-бізнесу Ableton Live 10 анонсований: що нового?

Ableton Live 10 анонсований: що нового?
П'ятниця, 10 листопада 2017, 07:17

Музичні продюсери й артисти нарешті дочекалися відновлення самого популярного DAW Ableton Live, і от 2 листопада відбувся офіційний анонс Ableton Live 10. Серед поліпшень: нові інструменти, зміна інтерфейсу, нові стандартні бібліотеки, вбудований Max for Live і багато іншого. Також суттєво поліпшена й розширена функціональність контролера Ableton Push 2.

Ableton Live 10

• ПО: Ableton Live 10.
  • Планована дата релізу: перший квартал 2018.
  • Ціна: $99 (Intro) / $449 (Standard) / $749 (Suite).
  • Відновлення: усі версії Ableton 9, куплені після офіційного релізу, будуть безкоштовно оновлені до 10 версії.

Новий синтезатор Wavetable + 3 нових ефекта

Live одержав новий інструмент, плюс нові вбудовані ефекти:

1. Wavetable – новий синтезатор Ableton, являє собою величезну звукову палітру, створену з використанням різних форм сигналів, отриманих з аналогових синтезаторів і ряду інших інструментів і звуків, а також аналогових фільтрів і глибокої й гнучкої модуляції.
  2. Echo – поміщає звуки від класичних аналогових і цифрових текстур у різні простори, дозволяючи одержувати зворотний відгук і іншим експериментальні ефекти.
  3. Drum Buss – це інструмент для створення ритм партій «усе-в-одному» з більшою кількістю настроювань.
  4. Pedal – являє собою 3 різних моделі гітарних педалей (overdrive, distortion, fuzz), які можна використовувати не тільки для гітар, але й для обробки голосу, синтезаторів і ударних.

Серйозні зміни в робочих просторах

Схоже, що за допомогою нового релізу Ableton поліпшив процес взаємодії користувачів з ПО. Це значить, що користувацький інтерфейс, MIDI редактор, браузер і мікшер, були суттєво вдосконалені:

• Інтерфейс Live став більш чітким і чистим, також зміни торкнулися й колірного оформлення. Нові теми поліпшують читаність у різних умовах.
  • Функція Capture запам'ятовує ваші ідеї й записує їх в MIDI кліп, зберігаючи грув і експресію – це швидкий і інтуїтивний спосіб перетворити спонтанне натхнення в музику.
  • Мульти MIDI редактор показує зміст 2 і більш кліпів в одному вікні, для кращого контролю над сумісністю в композиції.
  • Поліпшення в Arrangement View: припасування, розтягування, збільшення, перетаскування й дублювання треків однієї клавішею, роблять процес редагування ще більш зручним.
  • Браузер колекції дозволяє миттєво одержати доступ до найбільш використовуваних музичних елементів.
  • Можливість розміщення Груп усередині Груп дозволяє легко впоратися з будь-якою кількістю доріжок.
  • Відтворювати MIDI ноти тепер можна не тільки з початку.
  • Поліпшена панель Уведення/Виводу дозволяє легко підключати й набудовувати зовнішні пристрої.
  • Удосконалений мікшер, з розширеним діапазоном регулювання й функцією Bass Mono.

Одночасне редагування двох MIDI кліпів

Push 2 став ще могутніше

Відновлення ПО позначилося на взаємодії з контролером Push, який одержав додаткові функції й абсолютно нову візуалізацію високого дозволу.

• Оновлений режим покрокової секвенції тепер дозволяє грати кілька нот одночасно.

• Ноти в режимі Clip відображаються прямо на екрані контролера.
  • Детальне відображення інтерфейсів ключових інструментів Ableton, включаючи, Wavetable, Echo, EQ Eight and Compressor.

Бібліотека й браузер

У новій версії повністю оновлена стандартна бібліотека звуків. Також додані нові пакети й колекції:

• Бібліотека реорганізована для швидкого доступу до необхідних файлів.
  • Essential Instruments – це чотири нові Пакети, включаючи синтезатори, і семпліровані електричні клавіші й барабани.
  • Curated Collections – ретельно скомпоновані пакети з інструментів, кліпів і семплів із загальною звуковою темою в різних стилях, що розвиваються.

Max For Life вбудований у програму й став більш ефективним

Популярна платформа для створення інструментів Max For Live тепер повністю вбудована в Ableton Live 10. Що це значить:

• Повна інтеграція Max for Live значить, що всі пристрої Max for Live тепер завантажуються швидше, використовують менше ресурсів і більше схожі на рідні інструменти.
  • Нові можливості аудіомаршрутизації розкриває нові можливості й дозволяють використовувати багатоканальні настроювання колонок.
  • Тепер можлива повна інтеграція з Midi-устаткуванням. Max для Live-пристроїв може відправляти й одержувати Sysex.

За матеріалами djtechtools.com

Інформацію надала компанія «Реалмюзік»