Статті:

Український музичний ярмарок 2017: підсумки, які засвідчують розвиток музичного ринку України

 

 

Протягом трьох днів – з 12 по 14 жовтня в столичному виставковому центрі АККО Інтернешнл – відбувся «Український музичний ярмарок 2017».

43 учасники – від найбільших дистриб`юторів провідних брендів професійного звукового, світлового обладнання та музичних інструментів до вітчизняних виробників, експериментальних лабораторій і наукових інституцій – цьогоріч впевнено продемонстрували розвиток національного музичного ринку.

Серед основних тенденцій, які простежувалися на виставці, - конкуренція за якість як у наданні послуг, так і в просуванні нових технологій на музичному ринку, амбітність українського виробника не лише у створенні локального продукту, а й у спробах вивести його на європейський ринок, розвиток українських компаній у бік експериментальних розробок.

 

 

Георгій Шевко, директор Українського музичного ярмарку 2017 (праворуч)

 

Георгій Шевко, директор Українського музичного ярмарку 2017: «Два роки поспіль ми спостерігаємо помітне пожвавлення в музичній індустрії України. Хоча скептики запевняли, що загальна економічна ситуація не сприятиме ще довго розвитку нашого ринку. Проте 2017 року можна з упевненістю говорити про те, що конкуренція за клієнта, неординарні рішення, спроба створити власний технологічний продукт або ж запропонувати якісну послугу, наприклад, у технічному забезпеченні будь-якого заходу – від великого фестивалю до конференц-сервісу – позитивно вплинули на індустрію в цілому. Як наслідок, до Українського музичного ярмарку долучаються нові експоненти, які лише розпочинають свою діяльність. Так само відзначимо, що виставка залишається своєрідним форумом бізнес-партнерів. Відтак дилери з усіх регіонів України мають можливість напряму під час виставки поспілкуватися з своїми партнерами, укласти довгострокові контракти. Що стосується розвитку власне Українського музичного ярмарку, то зазначу, що протягом підготовки цьогорічної виставки ми мали величезний запит від відвідувачів щодо освітньої програми, тобто тренінгів, семінарів, тестувань нового обладнання, майстер-класів від професійних музикантів тощо. Думаю, що власне цю складову ми намагатимемося розвивати наступного року. Адже нині масовий вихід в оффлайн відвідувача може забезпечуватися власне такою освітньою складовою. Відтак ми спробуємо розробити своєрідну платформу для відвідувачів вже наступного року, аби задовольнити їхній запит на інтелектуальний продукт виставки».

 

 

2017 року Український музичний ярмарок відвідали близько 5000 осіб, при цьому за попередньою реєстрацією пройшло до 2000 відвідувачів. Відзначимо, що при цьому 40 відсотків відвідувачів фактично причетні до розвитку музичної індустрії в Україні – це організатори масових заходів, технічний персонал музичних продакшнів, представники медіа ринку в Україні, працівники закладів культури і, звісно, музиканти. Водночас збільшився і рівень зацікавленості непрофесійної аудиторії до подій ярмарку – студентів столичних закладів, музикантів-аматорів тощо.

Завдяки тому, що протягом 2 років, Український музичний ярмарок співпрацює з онлайн телебаченням beTV удвічі збільшилися показники онлайн перегляду всіх подій виставки. Так, 3200 унікальних глядачів з різних міст України стежили за роботою експонентів, і понад 5000 користувачів Facebook переглянули окремі події ярмарку, виведені в онлайн соціальної мережі. Варто відзначити, що до 15 листопада 2017 року телеканал beTV підготує всі сюжети – від інтерв’ю з представниками компаній до тестувань обладнання, музичних інструментів – і ви зможете переглянути їх у мережі.