Статті:

Український музичний ярмарок-2013 – «вища ліга» музичної індустрії України

 

 

Чотири дні експонування останніх новинок звукового й світлового обладнання, сценічного обладнання та конструкцій, новинок світлового й звукового дизайну, DJ – обладнання, музичної літератури, музичних інструментів на будь-який естетичний, ціновий смак і потреби від українських виробників і дистриб’юторів протягом 26-29 вересня зібрали відвідувачів з усієї України. Вкотре професійна й спеціалізована музична подія «Український музичний ярмарок 2013» довела, що в Україні попит на якісний музичний продукт, а також зацікавлення до процесу його створення постійно зростає, незважаючи на чергові мас медійні маніпуляції довкола «фаст»-зіркових талант-шоу, де за кілька прогонів ти раптом можеш опинитися на великій сцені.

 

 

У «вищій музичній лізі» все інакше: від якісного інструменту до якісного звуку, від щоденних монотонних вправ до віртуозної гри на сцені, від вивчення спеціалізованої літератури до потреби дискутувати довкола найгостріших питань розвитку музичної індустрії в Україні й світі. Відтак щорічна виставка «Український музичний ярмарок» виконує провідну роль у формуванні якісного запиту як творців сучасної музичної культури в Україні, так і його споживачів. Як зазначила на прес-конференції Ольга Кушпитовська, президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація дистриб’юторів, виробників і продавців професійного звукового і світлового обладнання, музичних інструментів» - організатора виставки: «Український музичний ярмарок» завжди був і лишається найрепрезентативнішою музичною подією в Україні, адже, незважаючи на всі перипетії бізнесу, перед нами важливе завдання – надати можливість професіоналам і звичайним шанувальникам музики отримати повноцінну картину, а відтак і загальне враження про розвиток музичної індустрії в цілому світі та в Україні зокрема».

Цьогоріч організатори «Українського музичного ярмарку» серед інших своїх перемог, зокрема, можуть радіти новим гравцям ринку, що долучилися до події. Так, 5 українських компаній, які презентували професійне сценічне обладнання, акустичні системи, музичні аксесуари тощо увійшли у «коло вищої ліги» музичної індустрії. Серед традиційних професійних заходів – семінарів, тренінгів, майстер-класів – на особливу увагу заслуговує старт проекту Music Business-2013, реалізований у співпраці з українською музичною digital-агенцією Sound Buzz. Дводенний форум зібрав понад 70 представників рекордингів, мас медіа, лейблів, менеджмент різних бізнес-формацій, букінг-агенцій, музичних видань, краудфандингової платформи музикантів на професійну дискусію щодо питань розвитку інтернет-технологій та їх впливу на просування музичного продукту.

Звісно, організатори «Українського музичного ярмарку», окрім власне виставкової діяльності, щорічно виділяють окремі питання для підтримки та розвитку на загальнонаціональному рівні. Так попередні 2 роки поспіль експоненти допомагали київським музичним школам щодо оновлення інструментів.

А ось 2013 рік для учасників ярмарку став роком підтримки молодих виконавців. Адже «Український музичний ярмарок 2013» організував чотириденні фінальні конкурси легендарного ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

 

 

 

Так, незважаючи на примхи погоди, протягом чотирьох днів на території національного комплексу "Експоцентр України" було проведено 15 фестивальних заходів на трьох сценах. Чи не найбільшого розголосу набув конкурс виконавців у жанрі українського автентичного фольклору, який був представлений у трьох напрямках: традиційний народний спів (виконання українських народних пісень в автентичній давній манері), обрядові дійства (демонстрація календарних обрядів, звичаїв молодіжних зібрань і дозвілля) і народна інструментальна музика (зокрема, гра на традиційних народних інструментах в традиційній давній манері, кобзарсько-лірницька традиція).

Приємною подією не тільки для гостей фестивалю, але й для самих виконавців став виступ Народних артистів України Тетяни Горобець та Тараса Петриненка. Молодці виконавці мали унікальну можливість віч-на-віч поспілкуватись із метром української естради – Тарасом Петриненком, який 2013 року відзначив своє 60-річчя, 44 роки з яких він віддав українській сцені.

У фестивалі «Червона рута» взяла участь рекордна кількість фіналістів - більше 900 молодих виконавців (181 соліст і групи) з усіх областей України та АР Крим - переможців відбіркових конкурсів, що пройшли по всій країні протягом 2012 року. Фестивальні конкурси пройшли у шести найбільш популярних музичних жанрах: поп-, рок-, сучасна танцювальна, акустична музика та інші напрямки.

Серед лауреатів «Червоної рути» 2013 хотілося б відзначити особливо три проекти, які, на нашу думку, вже незабаром увірвуться на великі майданчики не лише України, а і Європи. Це лауреати у жанрі «Інша музика» - гурти «Dakh daughters» (м. Київ) і «ДомРа» (м. Київ), а також лауреати першої премії у жанрі «Акустична музика» - гурт «Фолькнери». Останні уже 18 жовтня 2013 року презентуватимуть музичну програму на Днях української культури в Лондоні.

 

 

 

 

 

Що ж, у «вищій музичній лізі» - завжди високі вимоги, однак для учасників, організаторів і відвідувачів «Українського музичного ярмарку» - це не виклик і не проблема, адже саме вони створили за 20 років високий стандарт якості українського музичного продукту та підтвердили цінність «музичних» професій – від власне виконавця до звукорежисера, викладача, ді-джея, журналіста, продюсера тощо, які репрезентують музичну індустрію в цілому.