Статті:

В епіцентрі музичного життя країни

З 29 вересня по 1 жовтня у Києві тривала найбільша в Україні виставка музичних інструментів, світлового, звукового та сценічного обладнання – «Український музичний ярмарок – 2011».

Щорічна головна музична подія року акцентувала увагу на розвитку юних талантів. Понад 100 дітей зі шкіл Києва та Київської області виступили на професійній сцені «Українського музичного ярмарку-2011». Організатори ярмарку вирішили відмовитись від виступу українських «зірок» на відкритій сцені, водночас дозволили маленьким музикантам – учням музичних шкіл – проявити себе на головній сцені ярмарку. Загалом погодились взяти участь у своєрідному експерименті 12 шкіл. Кожна з них представила своїх найталановитіших учнів з концертною програмою. Дітки співали українські народні пісні, репертуар сучасних виконавців, виконували твори класичних композиторів.

«Ми прийшли подивитися інструменти, а тут такий концерт влаштували. Я як послухала цих діточок, захотіла, щоб і моя дочка виступила. Загалом, це хороша ідея – показові виступи учнів музичних шкіл. Адже дітям, навіть тим, які грають добре, складно перебороти свій страх перед сценою, публікою. А тут така чудова нагода потренуватися перед дорослим музичним життям», – розповіла відвідувачка ярмарку Валентина Білківська. На виставку вона привела свою доньку Ліду, яка вчиться грати на піаніно. На ярмарку їх найбільше цікавили клавішні, то ж Ліда змогла і подивитися, і пограти на кращих інструментах фортепіанного світу. До того ж, біля кожного інструмента можна було фотографуватися.

Загалом серед учасників ярмарку були представники різних регіонів України (взяли участь близько 50 компаній) , серед яких АКРОПОЛІС, АЛВІСС, ДЖАЗ-КЛУБ, ЗІНТЕКО, КАМЕРТОН, КОМОРА, ЛАЙТЕК, ІНДІГО МЮЗІК, РЕАЛ-МЮЗІК, СОЛО, ТРЕМБІТА, ФОРТЕ-БЛЮЗ. Майже третина учасників представила на своїх стендах розробки українських виробників.

«Існування єдиного в Україні найбільшого музичного ярмарку надзвичайно позитивно впливає на розвиток шоу-бізнесу, розповів музичний критик Олександр Євтушенко. - Це унікальна подія. Мені здається, що такі події треба робити ще активніше, щоб це викликало в суспільстві резонанс. Якщо вас цікавить чим живуть музиканти і як створюється музика, то ця подія для вас».

Музичний ярмарок став місцем зустрічі професійних музикантів та слухацької аудиторії, які спілкувалися та дискутували на професійних семінарах, майстер-класах, які щоденно відбувалися на виставці.

Організатором щорічної спеціалізованої виставки «Український музичний ярмарок» є Всеукраїнська громадська організація «Асоціація дистриб’юторів, виробників і продавців професійного звукового та світлового обладнання, музичних інструментів».

Інформаційна аґенція культурних індустрій «ПРО»: www.i-pro.kiev.ua