Головна Новини шоу-бізнесу Київська національна оперета обновляється з Digico SD10!

Київська національна оперета обновляється з Digico SD10!
Вівторок, 10 жовтня 2017, 07:11

1 жовтня 2017 року відбулося врочисте відкриття Київського національного академічного театру оперети після літньої реконструкції. Масштабне відновлення всієї звукової системи включало новий парк мікрофонів, а також мікшерну консоль. Для театру такого високого рівня неможливо було представити устаткування класом нижче DiGiCo, і в якості головного мікшера була обрана консоль SD10 с програмним забезпеченням Stealth Core 2 і двома сценічними реками D-Rack з оптичним інтерфейсом HMA.

Інсталяція нової консолі зажадала розширення простору звукоцеху й виносу мікшера в FOH позицію на бельетаж головного залу. Також непростим завданням виявилося протягання оптичних ліній у місця розташування сценічних реков. Однак, усі ці роботи були виконані, і тепер будь-який професійний звукорежисер зверне увагу на зразкове розміщення консолі в залі, а також на повне резервування звуку по оптичній петлі, незалежне від обриву однієї з ліній або електромагнітних перешкод і наведень.

Кожний зі сценічних реков D-Rack з`єднаний з консоллю й між собою тактичним оптичним кабелем стандарту HMA, що застосовуються у військових цілях. Передача аудіосигналу з D-Rack на портальні підсилювачі й моніторні лінії виконана через цифровий протокол AES3, для запобігання додаткової ЦАП/АЦП конвертації. І консоль і кожний з реков мають незалежні он-лайн джерела безперебійного живлення. Для зручності настроювання моніторних ліній і можливості віддаленого керування консоллю використовується Wi-Fi роутер Apple Aiport Extreme у зв`язуванні з ipad Pro і додатком SD Remote Control App.

Віталій Симоненко

Головний звукорежисер оперети, Віталій Симоненко, коментує вибір мікшера:

«Для нас головними критеріями були якість звуку й надійність устаткування. Консолі Digico мають найвищий рівень відповідності цим показникам, що й підтверджується наявністю консолей SD серії в кращих театрах світу. Крім того, Digico були піонерами в розробці цифрових консолей, ще в давній давнині під брендом Soundtracks, а це говорить про великий досвід і рівень розроблювачів компанії».

Варто відзначити, що вже на перших репетиціях і спектаклях нового сезону, увесь акторський состав і музиканти оркестру відчули позитивні зміни у звуці на сцені, а гості театру — у залі. Команда звукорежисерів оперети також показала себе із кращої сторони, досконально вивчивши базові й просунуті принципи роботи на консолях Digico SD серії й тепер успішно застосовує їх у повсякденній роботі.

Інформацію надала компанія «РеалМюзік»