Головна Новини шоу-бізнесу Чому в більшості фортепіано не більше 88 клавіш?

Чому в більшості фортепіано не більше 88 клавіш?
Четвер, 02 листопада 2017, 06:05

 

 

Перше піаніно було винайдено італійським майстром Бартоломео Кристофорі приблизно у 1709-1711 рр. і мало всього 54 клавіші. У міру того як фортепіанна музика розвивалася й еволюціонувала, конструкторам музичних інструментів доводилося підлаштовуватися під запити композиторів, які шукали більш широкий потенціал для вираження експресії у грі.

З 1890-х років почали виготовлятися схожі на сучасні фортепіано з 88 клавішами, які охоплюють 7? октави. Такий діапазон відповідає частотам від 27,5 Гц до 4186 Гц (при настроюванні «ля» першої октави на 440 Гц). Як ми знаємо, людський слух сприймає звуки в діапазоні частот від 20 до 20000 Гц, але верхній поріг нормально помітних звуків насправді перебуває десь біля оцінки у 4000 Гц. Це значить, що навіть якщо потрібно було б збільшити кількість клавіш піаніно, звучання додаткових нот нижнього регістру більше походили б на бурчання, а верхнього – на неприємний дисонансний шум, що робить їх майже безглуздими в плані музикальності й звучання інструмента.

Звичайно, деякі виробники виготовляють на замовлення інструменти з 97 клавішами - з дев'ятьома додатковими в нижньому регістрі. Але струни до цих дев'ятьом клавішам перебувають там тільки для того, щоб давати більш багатий і насичений звук, резонуючи з іншими струнами, по яких при грі б'ють молоточки. У реальності, ними майже не користуються.

Тепер ви знаєте, чому 88 клавіш – еталон для фортепіанної клавіатури!

 

Інформацію надала компанія «InJazz»

 
 

Офіційний каталог-2018

Банер
Банер
Банер