Головна Новини шоу-бізнесу Рояль в коробочці

Банер
Рояль в коробочці
П'ятниця, 16 лютого 2018, 06:42

 

 

Продовжуємо серію оглядів музичного обладнання від W.Angel. Тож, цифрові піаніно з Італії.

 

 

W.Angel
лідер гурту «W.Angel's Conquest»

 

Після знайомства з моделлю цифрових фортепіано Stage Starter від Orla, я вирішив помацати Orla CDP202, минувши інші версії в серії, принаймні, поки що.

 

 

 

Мені до рук потрапив білий інструмент моделі CDP202, він виглядає дуже красиво та солідно. Стійка тут створена в такому стилі, неначе перед тобою справжнє піаніно, тобто, зі зворотною стінкою, що надає зовнішньому вигляду довершеність і навіть певну імпозантність.

Перше, на що я звернув увагу, – клавіатура. Тут вона, за моїми відчуттями, доволі рояльна. Відносно легке натиснення (звісно, в рамках зваженої молоточкової клавіатури, жодних синтезаторних легких відчуттів тут немає) та швидке повернення клавіші після відпускання. Клавіатура відчувається доволі живо та до неподобства схожа на те, що я пам’ятаю, коли грав на роялях. Зажмуривши очі, навіть, можна нафантазувати собі про молоточок, який б’є по струні, та про відчуття, коли цей удар дуже опосередковано, але, все ж таки, передається виконавцю. Повне занурення, так би мовити. Клавіатура має чотири градації чутливості, тож її можна налаштувати під себе доволі філігранно.

 

 

Три педалі, які встановлені на стійку, доповнюють ці відчуття. За рахунок щільної конструкції педалі не соваються під ногами, не “пливуть” при активному їх використанні, й можна значно більше зосередитися на виконанні.

Звісно, я почав дуже активно грати все, що пам’ятаю зі свого фортепіанного минулого. Руки та техніка, зрозуміло, вже не ті, але відчуття одразу пригадались, та на обличчя неконтрольовано виповзла широка усмішка. Дуже багато грав на базовому, рояльному звуці. Приємний бонус – 2-смуговий еквалайзер, який із одного звука може зробити кілька варіантів рояльного звучання. Від різко-гострого, яке можна використовувати в поп-музиці та навіть рок-музиці, до м’якого, теплого та навіть інтимного, коли хочеться грати приглушений блюз, пити гарячу каву і дивитись у вікно на краплі дощу, що стікають по склу. Захотілось навіть, щоб звідкись взявся саксофоніст і заграв душевне соло, поки я натискаю акорди.

Награвшись зі звуком роялю, я помацав також інші звуки, що знаходяться там. Вони дуже схожі на те, що "вшито" в модель Stage Starter, але їм властива дещо більша глибина, як на мій смак. І знову таки – 2-смуговий еквалайзер дуже розширює палітру звуків, дозволяючи використовувати розмаїті нюанси, необхідні в тому чи іншому випадку. До того ж, тут їх дещо більше.

Цей інструмент особисто я бачу в невеликому концертному залі, на якому-небудь званому вечорі, коли під музику кружляють пари, а солідні чоловіки у кріслах біля стін обговорюють важливі справи за бокалом елітного алкоголю з сигарою. Все в цьому інструменті навертає на певні відчуття поважності та солідності. Хоча за начинкою це досить просунутий пристрій, який поєднує в собі й простеньку робочу станцію, і електронне піаніно. Дуже цікаво те, що цей інструмент дозволяє зчитувати стандартні MIDI-файли та відтворювати їх – у нього "вшитий" звуковий модуль зі стандартними 128 звуками General MIDI та 8 барабанними наборами. Наприклад, можна завантажити MIDI-мінусовку якого-небудь твору та зіграти партію соло самостійно.

У цього інструмента наявний LED-дисплей, за допомогою якого можна керувати ним. Точніше – бачити інформацію, яка дозволяє зручно керувати.

Декілька технічних подробиць:

88 клавіш із молоточковою механікою

Як я казав вище – тут клавіатура нагадала концертний рояль, що особисто мені дуже й дуже подобається.

64-голосна поліфонія

І знову: я вважаю, що для подібного інструмента цього більше ніж достатньо. Навіть з урахуванням GM-модуля.

 

 

20 Orchestra + 10 Pipe Organ Panel Voices, 128 GM Sounds + Extra Sounds, 8 Drum Kits

Цей рядок говорить сам за себе, від себе ж додам лише, що звучить все це досить переконливо. Якщо я правильно пам’ятаю, то для отримання звуків у цьому інструменті використовується технологія Wavetable, яка не так давно вважалась найбільш просунутою в клавішних інструментах, поки їй на заміну не прийшли ромплери, використовуючи живі семпли, спеціально підготовлені для виконання. Звуки доволі чесні та добре зроблені, мене порадували. До речі, звуки можна вмикати в режимі Twin, причому, регулюючи баланс гучності між ними. Так само дуже приємне доповнення.

20 сцен – пресетів

Наскільки я зрозумів, можна зробити собі 20 пресетних звуків, перемикатися між якими можна дуже легко. Наприклад, один звук – рояль зі скрипками, другий – рояль з електропіаніно і так далі. Теж дуже зручно для виконання.

SMF Multi Tracks Sequencer, Play

Секвенсер стандарт MIDI-файлів, який дозволяє завантажувати в себе композицію. Наскільки це зручно й весело, я описав вище. Також, згідно з інструкцією користувача, є можливість записувати свої твори, використовуючи зовнішній USB-накопичувач, у форматі Standard MIDI File, як у режимі Single Track, так і в режимі Multi Track.

Метроном 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 6/8

Він є, це дуже добре. Я не загострював на ньому уваги, оскільки вже звик до того, що в інструментах подібного класу він наявний за замовчуванням. Це приголомшливо зручно та чудово, що виробник продумав цей нюанс.

 

 

Підключення: Bluetooth connector, L/R Outputs, L/R Inputs, USB to Host, Midi In/Out/Thru, Pedal 1 & 2 connectors, DC12V Power

Можна підключити все до всього. І до зовнішньої акустичної системи, і до комп’ютера, і до зовнішнього MIDI-пристрою, який може керувати інструментом, і навпаки – керувати зовнішнім MIDI-пристроєм з інструмента. А також блютуз. Загалом, на всі життєві випадки підключення для такого інструмента передбачено.

Підсилення 2х15 ват

Цього більш ніж достатньо для невеликого приміщення, де є бажання провести званий вечір чи камерний вечір музики. Для великих майданчиків є роз’єми підключення до зовнішньої акустичної системи.

Вага 49 кг

Все одно це відчутно менше, ніж найменше піаніно, і тим паче – ніж найменший, кабінетний рояль. Плюс особисто я вважаю, що цей інструмент передбачає не мобільну роботу, а часткове перебування в одному й тому ж приміщенні дому, або ще десь.

Традиційні оцінки по декількох параметрах:

 

 

 1. Відповідність заявленим характеристикам – 5/5.
 2. Більше, ніж достатньо. Мені сподобалось все, і я не знайшов, до чого причепитися.

 3. Звук – 5/5.
 4. Звучання цього інструмента вище усіляких похвал. Але якщо хочеться зробити ще краще, то є 2-смуговий еквалайзер, втім, звук – річ суб’єктивна. На мій смак, тут все дуже добре, враховуючи задачі.

 5. Зручність користування – 4/5.
 6. Цей інструмент хоча й доволі інтуїтивний, але, все ж таки, складніший за звичайне електронне піаніно. Треба ознайомитись з інструкцією користувача, щоб розуміти, як задіяти ті чи інші функції. Звісно, все значно простіше, ніж в серйозних робочих станціях, але й не зовсім елементарно, як у тому ж Orla Stage Starter.

 7. Дизайн – 4+/5.
 8. Біле, красиве піаніно з лаконічною верхньою панеллю, кнопками керування, які прекрасно видно, та синім LED-екранчиком. Для такого функціонала та звука мені б хотілося бачити дійсно натуральний рояль, але, за великим рахунком, це був би просто недоцільно використаний простір, тож з точки зору функціональності інструмента – дизайн на тверду п’ятірку. А на мій особистий естетичний погляд – хочеться рояль. Тому чотири з плюсом.

 9. Надійність – 4/5.
 10. Мені здається, що все дуже добре. Але в подібних інструментах надійність перевіряється часом, тому поки що – тверда 4.

 11. Культура виробництва/якість збірки – 5/5.
 12. Все красиво, гладенько, на своєму місці. Мені дуже сподобалось.

 13. Загальне враження – 5/5.
 14. Досить серйозний і просунутий інструмент для музикантів, які хочуть мати вдома дещо більше, ніж банальне піаніно, але не вважають за потрібне облаштовувати домашню студію. Проте і з обов’язками домашнього піаніно цей інструмент впорається «на ура».

 

W.Angel
лідер гурту «W.Angel's Conquest»

 

Інформацію надала компанія Магазини музичних інструментів «МУЗИКАНТ.укр»

 
 

Офіційний каталог-2018

Банер
Банер
Банер