Головна Новини шоу-бізнесу 7 факторів, що допомагають або стають на перешкоді співпраці архітекторів та інсталяторів

7 факторів, що допомагають або стають на перешкоді співпраці архітекторів та інсталяторів
Субота, 10 березня 2018, 06:35

 

 

«Архітектори дотримуються принципу
«простір найважливіший», а технології сприймають
як дрібницю, яку можна прикрутити вкінці. Це помилка!»

Джуліан Філліпс, Whitlock

Три головних слова про архітектуру – дизайн, відчуття і «простір». Три кити аудіо-відео (АВ) – технології, функціональність і «видовищність». Це два різноспрямованих вектори думки, два відмінних один від одного робочих процеси, тому не дивно, що взаємини між архітекторами і АВ-фахівцями не завжди складаються гармонійно. Оскільки технології стають частиною нашої звичної робочої обстановки, архітекторам і АВ-інтеграторам доводиться працювати пліч-о-пліч частіше, ніж раніше. То, може, давні суперечності вщухли?

1. З одного боку – дизайн, з іншого боку – технології, але шляхи до контакту існують

Ось що повідомляє Пол Ендрю (Paul Andrew), директор Blend Technology Consultants: «Архітектори в загальному задоволені тим, що роль АВ-обладнання в їх проектах зростає. Все залежить від настрою: якщо консультанти та інтегратори відкриті до співпраці, доброзичливі, архітектори також стають більш поступливими, в результаті складаються хороші робочі відносини». При цьому Джуліан Філліпс (Julian Phillips), виконавчий віце-президент компанії-інтегратора Whitlock, не такий оптимістичний: «Відносини анітрохи не змінилися. Дизайн приміщення залишається «річчю-в-собі», ізольованим процесом. Архітектори дотримуються принципу «простір найважливіший», а технології сприймають як дрібницю, яку можна прикрутити в самому кінці».

При цьому ніхто з тих, з ким ми говорили, не згадав про серйозні непорозуміння між АВ-консультантами/інтеграторами та архітекторами. Фелікс Робінсон (Felix Robinson) з компанії-інтегратора AVI-SPL притримується нейтральної позиції: «Я би не назвав ці відносини конфліктними. Архітектор прагне виконати побажання замовника щодо дизайну і дотриматись термінів. Якщо десь у процесі роботи відбудеться затримка і підсумкове рішення не буде прийняте вчасно, зіб’ється графік, і до того моменту, як до справи приступить інтегратор, завдання для архітекторів дуже ускладниться».

 

 

2. Інтегратори занадто пізно беруться за справу

Той факт, що АВ-інтегратори приходять у проект ближче до кінця, породжує безліч проблем. Трапляється, що АВ-фахівець береться за роботу, коли архітектор вже передав естафету будівельникам і немає ніякої можливості вирішувати питання безпосередньо.

Пол Ендрю з Blend Technology Consultants каже, що основна складність – в організації процесу: «Все, що стосується меблів, столярних виробів, вирішується в останню чергу, через що неможливо зрозуміти, як АВ-обладнання буде розташовуватися одне щодо одного. Ще одна неприємність – необхідність розриватися між естетичним баченням архітектора і затвердженою специфікацією обладнання».

Джуліан Філліпс пропонує консультантам, які приступають до проекту раніше інтеграторів, бути наполегливішими: «Є ще одне важке питання, заради вирішення якого багатьом АВ-фахівцям слід було б діяти жорсткіше: якщо в залі для нарад планується розміщення АВ-системи, як найкращим чином забезпечити необхідний функціонал, звівши до мінімуму кількість техніки в самому залі? Один із сучасних трендів на ринку – мережеві аудіосистеми. Вони дозволяють розташувати все технологічне господарство в підсобному приміщенні, звільнивши саму кімнату для нарад від рекових стійок та іншого заліза. Це чудова новина для архітекторів і вагомий аргумент на користь переговорів з АВ-фахівцями на ранніх стадіях проекту, адже таким чином вони можуть знайти дорогоцінні дюйми і збільшити корисну площу, яку раніше б “з’їли” шафи з обладнанням. Беручи участь в переговорах із замовником від початку, ми як інтегратори можемо не тільки самі більше заробити, але і допомогти власникові контракту заощадити суттєві суми, ефективніше використовувати простір і поліпшити результат в тому, що стосується технологій».

3. Дизайнери не враховують особливості аудіо- та відеоінсталяцій у приміщенні

З якими архітектурними неприємностями доводиться стикатися АВ-фахівцям? «Архітектори люблять скло, – скаржиться Філліпс. – Скляні перегородки дозволяють візуально збільшити простір, але погано позначаються на роботі аудіо- та відеообладнання». Пан Робінсон підтверджує, що подібні архітектурні особливості шкодять АВ-інсталяції: «Почнемо з того, що від акустики багато в чому залежить ефективність роботи АВ-системи. Якщо в приміщенні встановлено великоформатний відеоекран, він виступає як джерело світла. Яскравий контент і кадри, які швидко змінюють один одного, випромінюють світло, що буде відбиватися від поверхонь».

4. Прокладання кабельних ліній – ще один камінь спотикання між архітекторами і АВ-фахівцями

Щоб встановити техніку в будівлі, потрібно прокласти неабияку кількість кабелів, для чого слід забезпечити відповідні закладні, що може бути непросто. Часто використовують фальшпол, щоб створити простір для кабелів. Це оптимальний варіант, але далеко не кожен архітектор погодиться на таке рішення, особливо якщо це простір – від 35 до 40 см – необхідний для інших архітектурних елементів.

5. Архітектори – це бачення, інтегратори – реалізація

Архітектори – це люди, які володіють «баченням» проекту і, як вже неодноразово зазначалося вище, вони приймаються за роботу раніше за інтеграторів. З урахуванням всього цього, чи влаштовує АВ-фахівців роль другої скрипки?

Робінсон зазначає, що фахівці компанії AVI-SPL користуються методами 3D-моделювання проектів і каже, що його все влаштовує: «Так і буде – це харчовий ланцюжок. Архітектор відповідальний за творчу складову проекту, інтегратори та консультанти – за його реалізацію на практиці».

 

 

6. Методи моделювання будівлі переживають проміжний період

Пару років тому важливу роль в майбутньому АВ пророкували методам моделювання BIM (Building Information Modelling, інформаційна модель будівлі), але з тих пір захоплення вщухло. «Мені здається, що BIM переживає зараз проміжний період, – каже Ендрю з Blend Technology Consultants. – Технологію задіюють в деяких проектах, але не можна сказати, що вона користується великою популярністю. Її застосовують як інструмент планування архітектурної, механічної та електричної систем будівлі, а зовсім не для організації компонентів АВ-інсталяцій. Я думаю, що все зміниться, коли будівельна індустрія почне користуватися BIM на повну, тоді і АВ почне наслідувати цей приклад».

Робінсон навпаки зазначає, що в компанії AVI-SPL системами BIM користуються активно: «Завдяки моделюванню можна все візуалізувати, а в роботі над проектом врахувати найдрібніші деталі».

7. Концепція простору спільної роботи – нове бачення співпраці архітекторів та інтеграторів

Такий підхід змусить архітекторів мислити інакше. Зараз архітектори думають: «Ось тут у мене буде звичайний офіс, а тут – кімната для нарад». А на зміну цьому прийде такий стиль мислення: «У мене є простір, де я хотів би створити обстановку, сприятливу для спілкування і спільної роботи».

Філліпс вважає, що це саме те, що зараз модно в корпоративному середовищі. А Ендрю вважає, що зростання популярності просторів для спільної роботи призведе до того, що АВ і архітектура стануть тісно пов’язаними одне з одним. «АВ стане частиною простору, а це означає, що інтегратору, щоб переконатися в тому, що все вибудовано правильно, доведеться тісніше спілкуватися з архітекторами».

 

 

Робінсон зазначає, що цьому можуть сприяти і клієнти: «Замовники часом самі просять внести зміни в архітектурний проект, вимагаючи, щоб до дизайну була включена технологічна складова».

Погодьтеся, всі ці думки і міркування важливі для розвитку інсталяційного АВ-бізнесу.

Джерело: InaVate

 

Інформацію надала компанія «Комора»

 
 

Офіційний каталог-2018

Банер
Банер
Банер