Maximum Acoustics S.15 BLU
П'ятниця, 16 березня 2018, 06:12

 

 

Досить часто виникає потреба у мобільній акустичній системі. На різних заходах – вечорах поезії, весіллях, вечірках чи просто імпровізованих дискотеках. І всі, хто бодай раз зіштовхувався з цим, знають, наскільки важлива вага, мобільність та габарити максимально нашпигованого обладнання. Maximum Acoustics S.15 BLU саме з таких.

Дуже цікаве й комплексне вирішення для озвучування невеликих залів, де не вимагається стереозвук. Чому так? Все банально – в комплекті постачаються тільки один кабінет з двома динаміками: 15 дюймовим (358 мм) широкосмуговим та 0,98 дюймовим (25 мм) високочастотним. Ця система обладнана MP3-плеєром з підтримкою SD-карт, а також USB-портом та Bluetooth-інтерфейсом. Наявність вбудованого підсилювача з програмною потужністю 200 ватт (на піку 500), мікрофонного та лінійного входів, звісно, з роздільним регулюванням їхньої гучності, 2-смугового еквалайзера, а також виходу на ще одну акустичну систему, роблять цей агрегат досить потужним для того, щоб слугувати основою для більш серйозних акустичних інсталяцій, наприклад, підключити ще одну аналогічну акустичну систему чи додаткову пасивну акустичну систему.

 

 

Приємним бонусом є наявність пульта дистанційного керування та FM-радіоприймача.

Декілька слів про 2-смуговий еквалайзер. Комусь може стати замало наявності тільки двох регульованих частот – верху та низу. Проте, використовуючи їхні регулювання, а також регулювання гучності, досить просто отримати контроль над серединою в звуці. Якщо виникає відчуття, що потрібно додати середини, то достатньо буде трохи прибрати низ та верх і ледве додати гучності. І, суб’єктивно, середини стане більше, але при цьому звук не викликатиме негативних відчуттів. В тому випадку, якщо середини забагато, то потрібно виконати ті ж самі маніпуляції, але у зворотному порядку – зменшити гучність і додати низу та верху.

Одним з колосальних плюсів системи Maximum Acoustics S.15 BLU є дуже міцна та довговічна конструкція, стійка до інтенсивного використання (ABS-пластик), обладнана висувною ручкою та двома коліщатками, що дозволяють пересувати її, наче валізу. Робити це дуже легко, враховуючи приємний та обтічний дизайн. Щодо звуку – тут не все однозначно. З одного боку, це агрегат з хорошим та гучним звучанням, але з іншого, як і в усіх мобільних акустичних системах, присутнє характерне забарвлення звуку в області верхньої середини, яке, як вже відзначалось вище, можна нівелювати, знайшовши баланс між високими частотами, низькими частотами та загальною гучністю акустичної системи.

Спробуймо розібратись більш стисло.

Плюси:

Безперечно, це мобільність, вага та розміри. В подібних приладах це інколи є значно важливішим, аніж функціонал чи, навіть, власне, звук.

Функціонал. Він тут максимально широкий, наявний навіть пульт дистанційного керування, не кажучи про мікрофонний та лінійний входи, MP3-плеєр, SD-карту, Bluetooth, 2-смуговий еквалайзер та вихід на додаткову АС, тобто, дійсно майже на всі життєві випадки. А також FM-приймач.

Потужність. 200 ватт номінальної потужності (а в піку 500) – це досить багато, особливо для такої, не вражаючої розмірами, акустичної системи.

Мультивольтажне живлення. Тобто, використовувати цю акустичну систему, можна в усьому світі, від 110 до 230 вольт, від 50 до 60 герц. Щоправда, потрібно отримати відповідний адаптер на вилку кабелю живлення.

Звук. Тут не варто очікувати дуже великої деталізації та рівної АЧХ, як у студійних моніторів, чи безмежного звукового тиску, як у концертних порталів. Але в тому й справа, що в таких приладах це і не вимагається. Звук гучний і дуже чіткий. А наявність еквалайзера дозволяє корегувати звучання, орієнтуючись на особливості приміщення, де встановлена АС.

Характер звуку можна описати як «дещо прямолінійний, можливо трохи жорсткий у верхній середині», але тут потрібно розуміти, що будь-який опис звуку словами чи текстом відтворює тільки суб’єктивні відчуття того, хто пише, тому потрібно слухати самостійно. Ця акустична система варта того, щоб на неї звернули увагу, тому – в плюс, однозначно.

 

 

Суперечливі моменти:

АС тільки одна, тобто, це не повноцінне стерео. З іншого боку, для озвучування голосу поета на вечорі поезії, наприклад, абсолютно не потрібна стереосистема. І, звісно ж, можливість під’єднувати додаткову АС, що може перетворити всю систему на повноцінне стерео.

2-смуговий еквалайзер. Більшість звикли до поширених 3-смугових еквалайзерів, які ми можемо бачити в різних недорогих лінійках мікшерних пультів, але, як вже зазначалось раніше, – наявність тільки двох регульованих частот не перешкоджає отриманню якісного звуку за допомогою цієї акустичної системи.

Мінуси

На мою скромну думку, їх немає, оскільки ця АС видається цілком завершеною та багатофункціональною системою, яка здатна вирішити велику кількість задач, де не надто зручними будуть громіздкі за вагою та комутацією ланки «мікшерний пульт – підсилювач – акустична система», а потрібне щось менш габаритне.

А тепер – оцінки деяким параметрам:

 

 

1. Відповідність заявленим характеристикам – 5/5

Все, що заявлено виробником, присутнє, без тіні лукавства та замовчування.

2. Звук/чистота звуку/звукопередача – 4/5

Завжди в акустичних системах такого класу будуть виникати запитання до звуку. Тем не менше, в цьому конкретному випадку все цілком в рамках допустимого, ближче до «дуже добре».

3. Зручність використання – 5/5

Безсумнівно, це дуже зручний продукт, який не чіпляється за одяг під час транспортування, не потребує додаткової комутації для початку роботи, який одразу готовий до роботи просто «з коробки».

4. Дизайн – 3+/5

Ця оцінка досить суб’єктивна, оскільки на тлі багатьох інших подібних продуктів ця акустична система нічим не вирізняється. Можливо, це і на краще, а можливо, було б добре використати більш яскраві кольори для решітки динаміка чи корпусу. Зараз – так, як майже в усіх, тому така оцінка.

5. Надійність – 4/5

Безперечно, ця акустична система досить надійна і легко витримає транспортування і роботу в різних умовах, крім, хіба що, сильної зливи чи міцного морозу. Цей прилад не пристосований до будь-якої погоди, тому лише чотири бали.

6. Культура виробництва/якість комплектації – 4+/5

Загалом, очікувати, що серійний продукт, виготовлений не «на колінах» і не «у п’яту зміну в Китаї» буде погано зібраний чи неякісно – не дуже правильно. З іншого боку, завжди можна знайти якісь дрібні недоліки, наприклад – ледве помітний відбиток від штампування корпусу. Так чи інакше – всі ручки резисторів обертаються однаково приємно, не хилитаються, всі роз’єми встановлені рівно і надписи зроблені акуратно. Все на своїх місцях. Однозначно – якість збірки, як і культура виробництва, в цілому, тут на висоті. Тим не менше, завжди можна краще, навіть в топових продуктах. Тому чотири з половиною бали з п’яти можливих.

7. Загальне враження – 5/5

Чудовий прилад за чудову ціну. Дуже багатофункціональний, який відповідає потребам тоді, як звичайної стереосистеми забагато, але є необхідність більших можливостей, ніж однієї колонки з динаміками. До того ж, як зазначалось раніше, цю систему можна доповнювати і розширювати, використовуючи її як базу для потужнішої та більш функціональної системи.

W.Angel
лідер групи «W.Angel's Conquest»

 

Інформацію надала компанія «Алегро-мюзік»

 
 

Офіційний каталог-2018

Банер
Банер
Банер